Kamil Cieślik jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji Krzysztofa Olczaka (dyplom z wyróżnieniem w roku 2015). Jest laureatem nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, m.in. I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Pendereckiego (2011), I miejsca w Konkursie Kompozytorskim „Fontannie bije ten dzwon” na utwór na carillon i taśmę stanowiący muzyczne tło wodnego spektaklu Fontanna Heweliusza w Gdańsku (2016), II nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Pendereckiego (2013), III nagrody w Konkursie Kompozytorskim na utwór dla Gdańska (2013) czy III miejsca w II etapie konkursu na operę „Człowiek z Manufaktury” organizowanym przez łódzką Manufakturę i Teatr Wielki w Łodzi (2017). Jego utwory wykonywane są podczas koncertów kompozytorskich w Alma Mater, a także poza nią, w kraju i za granicą, m.in. na Litwie i w Austrii. W dorobku kompozytorskim posiada także utwory chóralne, m.in.: Dyptyk Gdański, Legenda o gdańskim nowym roku czy Wagners musikalische Welt. Ma na koncie współpracę z takimi zespołami jak Orkiestra Filharmonii Kameralnej Sopot, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej czy Orkiestra, Chór i Soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, a także z zespołami kameralnymi, m.in.: Kwartetem Smyczkowym Cappelli Gedanensis i NeoQuartetem.

Jest laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów za osiągnięcia w twórczości artystycznej, stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymał także nagrodę Sopocka Muza dla Młodych Twórców. Oprócz muzyki artystycznej skomponował muzykę teatralną, m.in. do spektaklu teatru ulicznego Te białe kwiaty prezentowanego podczas Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku w roku 2013 oraz spektaklu Mane, tekel, fares prezentowanego podczas festiwalu FETA 2017. Dodatkowo, Kamil Cieślik jest autorem wyłonionej w konkursie Intrady Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Intrady XV LO w Gdańsku, a także skomponowanej na specjalne zamówienie Intrady inauguracyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W maju 2017 roku był członkiem jury festiwalu chóralnego „Spotkajmy się nad Radunią”, na potrzeby którego stworzył również hymn festiwalu. W październiku 2017 pełnił rolę kompozytora oraz dyrektora artystycznego przedsięwzięcia „Benefis dojrzałości. Moje życie. Moje miasto.” Kompozytor zasiadł także w jury konkursu harfowego „Miniatura na harfę celtycką”, na potrzeby którego skomponował utwór obowiązkowy Przygody Mrówkojada, a także w jury III edycji Festiwalu Małych Form Artystycznych organizowanego przez Dom Pomocy Społecznej w Gdyni i Fundację „Nasza Jesień”.

Organizator

fundacja sinfonietta pomerania 220x80

Partnerzy

partnerzy

Mecenasi

mecenasi   

Patroni Medialni

patroni medialni

Początek strony