Marcin Kozioł ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie gitary Jana Paterka i Emilii Majewskiej w Akademii Muzycznej w Gdańsku (2015). W roku akademickim 2013/2014 jako stypendysta programu Erasmus studiował w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie Roberta Brightmore’a. W 2018 roku zakończył studia doktoranckie w macierzystej uczelni. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista i kameralista, współpracując z kompozytorami takimi jak Piotr Moss, Jacek Rabinski, Črt Sojar Voglar, Piotr Jędrzejczyk. Występował w Polsce, Szwecji, Niemczech, Rosji, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Słowenii, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Marcin Kozioł jest laureatem Grand Prix oraz pierwszych nagród solowych i kameralnych w międzynarodowych konkursach w Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Czechach i Słowenii. Jest laureatem prestiżowych nagród kulturalnych: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nominacja Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku w konkursie o Nagrodę „Czerwonej Róży” dla Najlepszego Studenta w roku akademickim 2012/2013.

Jednym z projektów, w którym brał udział Marcin Kozioł był zespół 69 Duo współtworzony z akordeonistą Szymonem Jabłońskim. W 2014 roku 69 Duo zostało podwójnym laureatem prestiżowej Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, wyłonionym zarówno przez kapitułę Konkursu, jak i w plebiscycie „Gazety Wyborczej”. W 2015 roku duet otrzymał zaproszenie do odbycia trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, zwieńczonejMarcin Kozioł ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie gitary Jana Paterka i Emilii Majewskiej w Akademii Muzycznej w Gdańsku (2015). W roku akademickim 2013/2014 jako stypendysta programu Erasmus studiował w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie Roberta Brightmore’a. W 2018 roku zakończył studia doktoranckie w macierzystej uczelni. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista i kameralista, współpracując z kompozytorami takimi jak Piotr Moss, Jacek Rabinski, Črt Sojar Voglar, Piotr Jędrzejczyk. Występował w Polsce, Szwecji, Niemczech, Rosji, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Słowenii, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Marcin Kozioł jest laureatem Grand Prix oraz pierwszych nagród solowych i kameralnych w międzynarodowych konkursach w Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Czechach i Słowenii. Jest laureatem prestiżowych nagród kulturalnych: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nominacja Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku w konkursie o Nagrodę „Czerwonej Róży” dla Najlepszego Studenta w roku akademickim 2012/2013. Jednym z projektów, w którym brał udział Marcin Kozioł był zespół 69 Duo współtworzony z akordeonistą Szymonem Jabłońskim.

W 2014 roku 69 Duo zostało podwójnym laureatem prestiżowej Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, wyłonionym zarówno przez kapitułę Konkursu, jak i w plebiscycie „Gazety Wyborczej”. W 2015 roku duet otrzymał zaproszenie do odbycia trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, zwieńczonej30koncertem w Carnegie Hall w Nowym Jorku jako laureat Światowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize. W 2016 roku duet został zaproszony do skomponowania oraz wykonania muzyki do spektaklu „Ucieczka/Flucht” we współpracy z niemieckim teatrem Das Letzte Kleinod podczas trasy obejmującej 53 spektakle m.in. w Gdyni, Poznaniu, Pile, Frankfurcie, Berlinie, Hanowerze, Lüneburgu i Bremerhaven. Artysta ma w dorobku kilka nagrań płytowych. Najnowsze zostały utrwalone na płycie „Balkan Chamber Music For World Peace” (2017), nagranej z założonym przez siebie zespołem Marcin Kozioł Quintet. Krążek zawiera kilka światowych premier fonograficznych utworów współczesnych kompozytorów bałkańskich i zbiera pozytywne recenzje w prasie specjalistycznej.

Organizator

fundacja sinfonietta pomerania 220x80

Partnerzy

partnerzy

Mecenasi

mecenasi   

Patroni Medialni

patroni medialni

Początek strony